Print this page

Gadgets

Published in Gadgets

Як шити з оксамиту

May 30, 2011 Hit: 75833 Written by 
Робота з оксамитом
Робота з оксамитом

     Оксамит буває різних типів: шовковий, бавовняний, вельветовий, паноксамит, оксамит еластичний. Всі ці тканини вимагають різного догляду і різних способів обробки. Перш ніж починати роботу з оксамитом, перевірте його властивості на непотрібному клапті оксамиту.
   Оксамит не можна зберігати в складеному вигляді, його потрібно підвісити за кромки на плічках для одягу.

Additional Info

Download attachments:

Перед розкроєм оксамиту слід переконатися, що форма цілком підходить, тому що шви не можна розпорювати - від стібків залишаються сліди. Краще за все заздалегідь зшити модель з дешевої тканини і внести всі необхідні корективи. Розкроювати оксамит слід проти напрямку ворсу. Деталі паперової викрійки треба розкладати в одному напрямку.
   При розкрої припуски на шви і подгиб низу дають ширше звичайних, тому що нитки оксамиту на зрізах обсипаються. Зрізи деталей крою обметують відразу після розкрою. Розмітку найкраще робити за допомогою тонкого змилка. Для прасування прокладки складають парні деталі крою лицьовими сторонами, тоді ворс не приминається .
   Наживляти деталі крою слід тільки тонкою голкою, і шити потрібно тільки тонкими нитками. В оксамиту з високим ворсом намітку виробляють по обидва боки від лінії
шва, а потім прокладають строчку між позначками.
   Прасують оксамит помірно нагрітою праскою з парою без натиску. При прасуванні треба вниз підкладати товстий махровий рушник або клапоть оксамиту, розташований ворсом вгору. Ні в якому разі не прасуйте оксамит сухою праскою - примнеться ворс.

Last modified on Wednesday, 16 April 2014 16:09
Read 75833 times
Rate this item
(1 Vote)
Super User

Quisque interdum hendrerit molestie. Vestibulum adipiscing, tellus sit amet accumsan lobortis ,Quisque interdum hendrerit molestie.

Website: smartaddons.com

Latest from Super User

Related items

Login to post comments